Choď na obsah Choď na menu

10-osobowy Manchester City przegrał z Crystal Palace 2:0

Manchester City poniósł w sobotę szokową porażkę w Premier League 2:0 z Crystal Palace na stadionie Etihad w sobotę. 27-letni Laporte został wyrzucony z boiska po przerwie po tym, jak pociągnął Zaha w desperackiej próbie powstrzymania reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej przed uwolnieniem się na bramkę. Sędzia Andre Marriner pokazał prostą czerwoną kartkę, która dodała oliwy do ognia, zanim gracze City i Palace wdali się w gorący złom. Tłumy w Koszulka Manchester City krzyczały na stojąco.

Pomimo protestów City, VAR zgodził się z decyzją na boisku, a Laporte został wyrzucony z boiska tuż przed przerwą. Laporte zabrał się do mediów społecznościowych, aby przeprosić za swoje błędy w defensywie, które odegrały ważną rolę w wyniku. Był pełen wstydu w Koszulki Piłkarskie. Tymczasem szef Palace Patrick Vieira uważał, że jego drużynie należy się trochę szczęścia w grze. Wreszcie Laporte będzie niedostępny na mecz z Manchesterem United w przyszłym tygodniu.

Laporte rozpoczął osiem z dziesięciu ligowych meczów Man City w tym sezonie i nawiązał solidną współpracę z Rubenem Diasem. Tak bardzo kocha tę Koszulka Manchester City. Na szczęście w tym tygodniu będzie mógł zagrać w starciu Ligi Mistrzów z Club Brugge. Laporte jest jednym z najlepszych i najbardziej konsekwentnych wykonawców City od sierpnia. Zasługuje na ładną Koszulki Piłkarskie. The Blues muszą wspiąć się na górę, starając się utrzymać wczesną presję na liderów ligi Chelsea.