Choď na obsah Choď na menu

Eintracht Frankfurt pokonał Rangers 5-4 w rzutach karnych, aby wygrać tytuł Ligi Europy i zdobyć

Eintracht Frankfurt pokonał Rangers 5-4 w rzutach karnych w środę w Sewilli, aby zdobyć tytuł Ligi Europy i zdobyć swoje pierwsze europejskie trofeum od 42 lat. Dla Sewilli był to najgorętszy dzień w roku. Dla fanów Eintrachtu Frankfurt w Koszulki Piłkarskie była to jedna z najwspanialszych nocy w 123-letniej historii niemieckiego klubu. Kevin Trapp zaprzeczył próbie Aarona Ramseya, czwartej Rangers, otwierając drzwi niemieckiemu klubowi, a oni wykorzystaliby ponownie Rafaela Santosa Borre'a. Kolumbijczyk, który strzelił gola w ćwierćfinale, półfinale i ponownie w finale, aby doprowadzić ich do tej serii rzutów karnych, podbiegł i ponownie strzelił.

Borre zdetonował hałaśliwe sceny w wypełnionym po brzegi końcówce Eintrachtu 12 minut później, gdy kierował miękkim wyrównującym, aby wysłać ten energochłonny konkurs do dogrywki i rzutów karnych. W swojej Koszulki Piłkarskie numer 1 Kevin Trapp w ostatniej minucie dogrywki popisał się fantastyczną interwencją Ryana Kenta, a następnie obronił kiepski rzut karny dla rezerwowego Aarona Ramseya w kolejnych rzutach karnych. Zwycięstwo oznacza, że ​​zespół zajmujący 11. miejsce w Bundeslidze przechodzi do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Ten sam zaszczyt jest odmawiany Rangersom. UEFA ma, a teraz, dzięki tytułowi Ligi Europejskiej, Frankfurt awansował do bardziej efektownego etapu Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z tymi „wyższej klasy” klubami. To był zdecydowanie najlepszy czas dla zawodników w Koszulka Eintracht Frankfurt.

„To był ostatni mecz w sezonie, intensywny i wszyscy wycisnęli z nich wszystko, co mieli. Wielki komplement dla graczy”. powiedział trener Eintrachtu, Oliver Glasner. To niewiarygodne, że pomimo zajęcia 11. miejsca w Bundeslidze – 35 punktów za mistrzem Bayernem Monachium – Frankfurt dołączy do niemieckiej potęgi w jednym z losowań Ligi Mistrzów UEFA w przyszłym sezonie. Kibice w Koszulka Eintracht Frankfurt odchodzą w ekstazie. Zdominowali Barcelonę, zadbali o prawdopodobnie najlepszy West Ham, jaki widzieliśmy od dłuższego czasu, i ostatecznie zakończyli turniej na czymś, co można opisać tylko jako epicki ciąg wyników.