Choď na obsah Choď na menu

Fani Senegalu użyli wskaźników laserowych na Mohamed Salah, gdy Egipt wypadł z Mistrzostw Świata

Senegal pokonał Egipt w finale play-off Pucharu Świata – podczas rzutów karnych Egipcjanie mieli lasery na twarzy. Zawodnikowi musi brakować Koszulka Liverpool, Mohamed Salah był tylko jedną z egipskich gwiazd, które padły ofiarą nękania, ponieważ w jego twarz w różnych punktach wycelowano w jego twarz mnóstwo zielonych laserów. Faraonowie przeszli do drugiego meczu barażowego 1:0, ale samobójczy gol Hamdiego Fathi po zaledwie czterech minutach we wtorek przywrócił wyrównanie w remisie. Tłumy w Koszulki Piłkarskie widziały kilka doskonałych obrońców ze strony egipskiego bramkarza Mohameda El Shenawy'ego, który utrzymywał w dwumeczu remis 1:1 przez 90 minut, a następnie przez 30 minut dogrywki.

Na nieszczęście dla Salaha i innych egipskich graczy, którzy wzięli PK, fani w tłumie celowali zielonymi laserami w oczy graczy, gdy próbowali kopać. W końcu Sadio Mane strzelił decydującą karę, by wysłać Senegal na finały Mistrzostw Świata, podczas gdy jego kolega z Liverpoolu doznał złamanego serca po rzutach karnych dla Egiptu. Dzięki wygranej Senegal zdobył miejsce w Pucharze Świata. To dopiero trzeci raz, kiedy kraj zakwalifikował się do turnieju. Fani w Koszulka Liverpool zareagowali na te sceny i nie mogą uwierzyć, że gracze musieli to znosić.

Senegal był godnym zwycięzcą drugiego etapu po zdominowaniu procesu, ale tę okazję nieco zepsuła wroga atmosfera i lasery, które wycelowały w faraonów. Porażka lasera nie była jedynym słabym punktem dla Salaha - ponieważ był również obrzucany przedmiotami, gdy opuszczał boisko w pełnym wymiarze godzin. Egipt podobno złoży skargę do FIFA w sprawie wskaźników laserowych. Ale FIFA i CAF nie odpowiedziały od razu na pytania. Tak czy inaczej, żadna kara nie wyeliminuje rozczarowania Salaha, jego kolegów z drużyny i ich kibiców w Koszulki Piłkarskie, gdy gracze opuścili boisko.