Choď na obsah Choď na menu

Belgia odbiła się, by zapewnić sobie wielką wygraną z Polską w Lidze Narodów

Belgia rozdarła Polskę, aby w środę wygrać mecz Ligi Narodów 6-1 w Brukseli. W Koszulki Piłkarskie Axel Witsel i Kevin De Bruyne zdobyli bramkę dla Czerwonych Diabłów po tym, jak Robert Lewandowski dał Polsce prowadzenie w grze. Zdominowali drugą tercję i po bramkach De Bruyne'a, Trossarda, Leandera Dendonckera i debiutantki Lois Openda po dwóch rundach awansowali na drugie miejsce w grupie czwartej, wyprzedzając Polskę na trzecim miejscu. To ogromny impuls dla graczy w Koszulka Belgia. To była doskonała odpowiedź dla podopiecznych Roberto Martineza, którzy w pierwszym meczu przegrali 4:1 z Holandią.

Belgia zaczęła wesoło, Michy Batshuayi trafił w słupek, a następnie w pierwszych pięciu minutach gola nie przyznano. Podopieczni Martineza ponieśli ciężką porażkę z Holandią ostatnim razem w pierwszym meczu grupy A4, ale stanowczo odkładali to rozczarowanie na spotkanie z Polską. - Musieliśmy zareagować po ostatnim meczu. Graliśmy dobrze i stworzyliśmy wiele okazji. I oczywiście fajnie, kiedy można strzelić tak wiele bramek. - powiedział Trossard, po szaleńczym świętowaniu w swojej Koszulki Piłkarskie. Belgia objęła prowadzenie w 59 minucie po kontrataku. Kapitan Eden Hazard znalazł De Bruyne'a wolnego w polu karnym i wykonał strzał obok Bartłomieja Dragowskiego.

Następnie Trossard zszedł z ławki i zdobył dwa gole w 25-minutowej przerwie – w tym jeden oszałamiający strzał – zanim Leander Dendoncker strzelił pięć. Belgia odwiedzi w sobotę dolną stronę Walii, podczas gdy Polska pojedzie do Holandii. Polska gości Belgię w swoim rewanżowym meczu we wtorek. Belgia strzeliła gola w 46 kolejnych meczach międzynarodowych, a także w ostatnich 14 meczach Ligi Narodów UEFA. Faceci w Koszulka Belgia stworzyli niesamowite statystyki. W międzyczasie tę wspaniałą noc zakończył Lois Openda, który zadebiutował w międzynarodowym debiucie sprytnym finiszem, dając drużynie gospodarzy pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów.