Choď na obsah Choď na menu

Gole Raphinhy i Lewandowskiego pomogły Barcelonie pokonać Real Betis

Bramki Raphinhy i Roberta Lewandowskiego w drugiej połowie przypieczętowały zwycięstwo 2: 1 na wyjeździe z Realem Betis w środę, kiedy Barcelona zyskała osiem punktów przewagi nad Realem Madryt na szczycie tabeli LaLiga. Blaugrana rozegrała bardzo mocne spotkanie od początku do końca iw pełni zasłużyła na zwycięstwo, mimo strzelenia gola samobójczego w końcówce, co nieco skomplikowało sprawę. Bramkarz Betisu, Rui Silva, trzykrotnie obronił w swojej Koszulki Piłkarskie, aby odmówić Pedriemu, zanim Raphinha strzelił po dośrodkowaniu Alejandro Balde. Drużyna gospodarzy siedziała coraz głębiej, ale nieuchronnie załamała się, gdy Alejandro Balde rzucił się do przodu i wykonał genialne dośrodkowanie, by Raphinha strzelił do bramki.

Barça rozegrała pełne spotkanie i strzeliła gole w drugiej połowie, opuszczając jedno z najtrudniejszych boisk w Hiszpanii z wielkim zwycięstwem. Zwycięska passa Barcy w LaLiga wynosi teraz cztery mecze i buduje zdrową przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt, który w czwartek gości Valencię z szansą na zmniejszenie luki. W Koszulka Barcelona pierwszej szansy dla gości stwarzał Pedri, ale trzykrotnie odrzucał go Rui Silva, dwa razy w pierwszej połowie i raz na początku drugiej tercji.

Druga połowa Barçy była jeszcze lepsza niż pierwsza: poprawili swoją mocną ramę otwarcia i jeszcze bardziej dominowali przy piłce, zajmując połowę Betisu i utrzymując groźbę ciągłym ruchem i ostrymi podaniami. Betis cofnął się późno po samobójczej bramce Julesa Kounde, ale Barca utrzymał zwycięstwo. Tak jak Xavi myślał, że dzięki bramce Lewandowskiego na 2:0 jego drużyna jest już u siebie i jest sucha, dość dziwaczny i zdecydowanie możliwy do uniknięcia samobójczy gol Kounde sprawił, że Barcelona znalazła się pod prawdziwą presją, gdy próbowała obejrzeć mecz.