Choď na obsah Choď na menu

Lionel Messi pomaga Argentynie wygrać wielką wygraną z Estonią

Lionel Messi strzelił wszystkie pięć bramek Argentyny, kontynuując dobrą formę, pokonując Estonię w towarzyskim spotkaniu w Pampelunie w Hiszpanii. Messi, ubrany jak zwykle w Koszulka Argentyna z numerem 10, otworzył wynik w ósmej minucie z miejsca, po czym zdobył dwie bramki po obu stronach przerwy, aby dokończyć hat-tricka. To był ósmy międzynarodowy hat-trick Messiego dla Argentyny, ale miał być lepszy dla rozgrywającego. Ale Messi nie był tam skończony. A okrzyki kibiców w Koszulki Piłkarskie nie ustały. Na 20 minut przed końcem strzelił czwartego gola, aby w dziwnych okolicznościach było 4-0.
Messi nigdy wcześniej nie strzelał pięć bramek dla Argentyny na poziomie seniorskim. Strzelił pięć bramek z Barceloną w wygranym 7:1 meczu z Bayerem Leverkusen w 1/8 finału Ligi Mistrzów 2011-12. Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki zostaje pierwszym Argentyńczykiem, który strzelił pięć bramek w meczu od czasu Jose Manuela Moreno przeciwko Ekwadorowi w 1942 roku. Koszulka Argentyna dla reprezentacji w piłce nożnej mężczyzn. Czternaście minut później, jego czwarty mecz oznaczał, że wyprzedził legendarnego Węgra i teraz utrzymuje tę pozycję, ustępując jedynie Mokhtarowi Dahari z Malezji (89), Ali Daei z Iranu (109) i Cristiano Ronaldo (117) z Portugalii.
Messi pozostaje daleko od lidera Cristiano Ronaldo, który awansował na 117 z dublem w wygranym 4:0 Lidze Narodów Portugalii ze Szwajcarią. Były napastnik reprezentacji Anglii, Gary Lineker, oddał hołd Messiemu głośnym tweetem. „Niezwykły Lionel Messi strzelił dziś wszystkie 5 bramek Argentyny”. napisał Lineker. W zeszłym roku pomógł Argentynie wygrać Copa América w niebiesko-białej Koszulki Piłkarskie, aby zdobyć swój pierwszy poważny tytuł w reprezentacji narodowej. Messi może teraz cieszyć się odpoczynkiem w lecie, ale jeśli ten występ jest czymś, przez co można przejść, to nie jest nawet blisko tego ukończenia.