Choď na obsah Choď na menu

Liverpool przechodzi do półfinału Ligi Mistrzów

Jürgen Klopp zadeklarował, że jest zachwycony, że po raz trzeci w swojej karierze poprowadzi Liverpool do półfinału Ligi Mistrzów i powiedział, że nigdy nie będzie uważał takich osiągnięć za pewnik. The Reds zremisowali w środę 3:3 z Benfiką w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym, aby przejść do półfinałów z wynikiem 6-4 w dwumeczu. Po ostatnim gwizdku Liverpool miał upokorzenie w porównaniu do radosnych scen wśród fanów Benfiki w Koszulki Piłkarskie, którzy śpiewali serenady szykownemu Darwinowi Núñezowi i spółce. Ta drużyna Liverpoolu jest wystarczająco dobra, aby postawić się w sytuacji, w której mogą dokonać siedmiu zmian od weekendu i nadal mieć wystarczająco dużo dobrych wibracji, aby przejść do następnej rundy.

Liverpool ma przewagę 3:1 w dwumeczu od pierwszego meczu, z Ibrahimą Konate, Sadio Mane i Luisem Diazem w tabeli wyników na Estadio da Luz. Podopieczni Kloppa weszli do meczu u siebie i skutecznie wybili remis, kiedy Ibrahima Konate strzelił do bramki z rzutu rożnego Konstantinosa Tsimikasa w 21. minucie. Roberto Firmino strzelił dwie bramki w czerwonej Koszulka Liverpool, strzelając gole w 55. i 65. minucie, co spowodowało, że mecz był poza zasięgiem Benfiki, chociaż goście odmówili poddania się i zostali słusznie nagrodzeni w ostatnich 20 minutach. Klopp ograniczył Mohameda Salaha, Sadio Mané, Thiago Alcãntara i Fabinho do występów, a Virgila van Dijka, Andy'ego Robertsona i Trenta Alexandra-Arnolda jako niewykorzystanych rezerwowych.

Zwycięstwo rozpoczyna spotkanie z Villarrealem, który w ćwierćfinałowym remisie odniósł szokujące zwycięstwo nad Bayernem Monachium. To będzie emocjonujący mecz dla kibiców w Koszulki Piłkarskie. Być może braki koncentracji, gdy Liverpool miał dobrą przewagę, grał w umysłach Liverpoolu, albo świadomość, że muszą zagrać ponownie w półfinale FA Cup przeciwko Manchesterowi City w sobotę, ale i tak mieli powód do świętowania. Naprawdę ważne jest, aby powiedzieć, że faceci w Koszulka Liverpool jak dotąd nie wygrali niczego poza Pucharem Ligi w tym sezonie. Ich myśli zwrócą się teraz do półfinału Pucharu Anglii z rywalami o tytuł Premier League, Manchesterem City na Wembley w sobotę.