Choď na obsah Choď na menu

Lionel Messi zdobywa bramkę przeciwko Angers, aby uczcić swój powrót do PSG

Lionel Messi świętował swój powrót do krajowych rozgrywek po mistrzostwach świata, strzelając gola w drugiej połowie, gdy Paris Saint-Germain powiększyło swoje prowadzenie w Ligue 1 do sześciu punktów, wygrywając 2:0 u siebie z Angers. 35-latek miał dłuższą przerwę po zdobyciu siedmiu bramek podczas mistrzostw świata, które Argentyna wygrała, pokonując Francję w rzutach karnych w finale. Tydzień temu wrócił jednak do treningów w Paryżu i wrócił do wyjściowego składu w Koszulka PSG na mecz z dolną częścią Ligue 1. Messi odegrał kluczową rolę w przygotowaniach do zdobycia pierwszego gola i zdobył drugiego gola, kiedy PSG pokonało Angers 2:0 na Parc des Princes.

Messi został ciepło przyjęty przez kibiców Parc des Princes i zdobył bramkę z bliskiej odległości w 72. minucie, dodając do pierwszej połowy Hugo Ekitike, dając PSG 47 punktów w 18 meczach. Po porażce 3:1 w poprzednim ligowym pojedynku z tytułowym rywalem Lens, Christophe Galtier był w stanie ponownie zaprosić Messiego i Neymara do zespołu na wizytę Angersa z dołu tabeli. Lens pozostał na drugim miejscu, ale stracił dwa punkty w remisie 2: 2 z walczącym ze Strasburgiem, a wszystkie bramki padły przed przerwą.

Neymar myślał, że późno dołożył trzeciego gola, ale został wykluczony z powodu spalonego. Oczekuje się, że Mbappe i Messi spotkają się ponownie w ten weekend w niedzielnym meczu wyjazdowym z Rennes. To nie był najlepszy występ liderów ligi, ale Messi był jak zwykle wpływowy, udowadniając, że jest twórcą różnicy w nocy. "To był mecz, którego potrzebowaliśmy, z trzema punktami na koniec. Punktacja jest dobra dla mojej pewności siebie, muszę kontynuować w ten sposób," powiedział Ekitike. Co więcej, Messi i jego koledzy z drużyny PSG, w tym brazylijska gwiazda Neymar, podczas rozgrzewki przed meczem nosili Koszulki Piłkarskie oddające hołd zmarłemu Pele.