Choď na obsah Choď na menu

Bayern Monachium pokonał Freiburg 2-1 w zaciętym meczu

Leon Goretzka zainspirował Bayern Monachium do wygrania 2:1 z Freiburgiem i awansu do międzynarodowej przerwy jako topujący w Bundeslidze. Bramki w obu połowach od niego i Roberta Lewandowskiego wystarczyły, aby drużyna Juliana Nagelsmanna zebrała pełne punkty. tak ciężko pracowali, aby zarobić na Koszulki Piłkarskie. Bayern strzelił teraz 100 goli w tym roku kalendarzowym, o jeden mniej niż rekord dla niemieckiego klubu, który został ustanowiony, gdy Kolonia strzeliła 101 bramek w 1977 roku.

To była bardzo otwarta pierwsza połowa, ponieważ obie strony dostrzegły okazje do otwarcia wyniku, chociaż to Bayern przełamał impas po pół godzinie. Ubrany w Koszulki Piłkarskie Dayot Upamecano wyglądał w tej połowie wyjątkowo solidnie, co dobrze widać po ostatnich występach. Jeśli są jakieś dobre wnioski z tego meczu, to fakt, że Bayern Monachium miał przyzwoity występ w obronie. Gracze w Koszulka Bayern Monachium mogliby być z tego dumni.

To był mecz, w którym najlepszy atak ligi przeciwko najlepszej obronie; to pierwsze okazało się atutem. „W końcu to zasłużona wygrana. Ale Freiburg dobrze go bronił. Nagelsmann był zadowolony, że jego drużyna zdołała zdobyć pełne punkty, chociaż gracze w Koszulka Bayern Monachium byli trochę zdenerwowani. Pomimo późnego niepokoju, gospodarze zobaczyli zwycięstwo, które zakończyło niepokonany start Freiburga i zdobyli 28 punktów po 11. kolejce.