Choď na obsah Choď na menu

Powrót De Bruyne’a wywołuje oskarżenie Manchesteru City o tytuł

Manchester City zapewnił sobie decydujące zwycięstwo 3:2 z Newcastle, zmniejszając różnicę do zaledwie dwóch punktów do lidera ligi, Liverpoolu. Zwycięstwo oznaczało znaczną zmianę w drużynie City, biorąc pod uwagę, że w momencie wyjazdu na Klubowe Mistrzostwa Świata do lidera tracili pięć punktów. Kibice Manchesteru City, uszczęśliwieni powrotem drużyny, z dumą założyli Koszulki piłkarskie po emocjonującym zwycięstwie 3:2 nad Newcastle. Kevin De Bruyne, który powrócił do Premier League, odegrał kluczową rolę w tym powrocie, wchodząc z ławki rezerwowych, strzelił wyrównującego gola i zapewnił asystę przy decydującym golu w doliczonym czasie gry.

Wpływ De Bruyne'a był natychmiastowy i pokazał, czego Manchesterowi City brakowało podczas jego nieobecności. W niecałe pięć minut po wejściu na mecz strzelił swojego pierwszego gola w sezonie, wyrównując wynik dla City. Jego odrodzenie nie tylko podniosło na duchu Manchester City, ale także wzbudziło emocje wśród kibiców, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu popytu na koszulka De Bruyne. Następnie w doliczonym czasie belgijski rozgrywający pokazał, że potrafi rozgrywać, wyznaczając zwycięzcę w końcówce meczu Oscara Bobba. W meczu Newcastle objęło prowadzenie 2:1 po bramkach Alexandra Isaka i Anthony'ego Gordona po świetnym otwarciu Bernardo Silvy.

Pomimo dominacji City i licznych szans Newcastle, pozornie uciekające na oparach, wykazało się odpornością i odwróciło losy meczu pod koniec pierwszej połowy. Podczas gdy City napierało na zwycięzcę, idealnie wyważony strzał De Bruyne'a w pole karne znalazł rezerwowego skrzydłowego Oscara Bobba, który zapewnił sobie decydujące zwycięstwo.

Powrót De Bruyne'a po opuszczeniu 18 poprzednich meczów w lidze angielskiej z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego był pozytywną zmianą dla City. Choć pauzował przez pięć miesięcy i wymagał operacji, jego 20-minutowy występ pokazał, jak ważną rolę odegrał w obronie tytułu City. Zwycięstwo z Newcastle podkreśliło determinację City i pokazało, że De Bruyne może wywrzeć znaczący wpływ na losy drużyny.