Choď na obsah Choď na menu

Robert Lewandowski zaliczył rzut znad głowy z niezawiązanymi butami

Bayern Monachium utrzymał w tym sezonie swój doskonały rekord w Lidze Mistrzów, a Robert Lewandowski ponownie olśnił niemieckich gigantów. W klubie brakowało siedmiu zawodników, którzy są w izolacji, albo dlatego, że uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa, albo dlatego, że nie zostali zaszczepieni i mieli kontakt z pozytywnym przypadkiem. W czerwonej Koszulki Piłkarskie nieunikniony Robert Lewandowski strzelił wspaniałego kopniaka z góry w śnieżną wtorkową noc na Ukrainie – i zrobił to z rozwiązanymi butami.

Magiczny moment od stóp napastnika nadszedł w 14. minucie meczu, gdy Bayern szukał pierwszego gola w meczu. Tłumy w Koszulka Bayern Monachium były zszokowane jego bramką. Celem było 82. miejsce Lewandowskiego w 101 meczach, dzięki czemu Bayern był na dobrej drodze do prowadzenia 2:0 w pierwszej połowie. Pomimo śniegu i niezawiązanego buta, polski napastnik idealnie ustawił się w Koszulki Piłkarskie, aby strzelić swojego dziewiątego gola w Lidze Mistrzów w tym sezonie.

Formę Lewandowskiego w 2021 roku z pewnością można określić jako godną Ballon d'Or, chociaż prawdopodobnie przegapi tę nagrodę podczas ceremonii w Paryżu w przyszłym tygodniu. 33-latek wie, że czeka go ogromna rywalizacja o Złotą Piłkę, ale wierzy, że jego osiągnięcia w Koszulka Bayern Monachium mówią same za siebie. Bayern desperacko stara się odbić po szokującej porażce 2:1 z Augsburgiem w Bundeslidze i jest liderem grupy z 15 punktami z pięcioma zwycięstwami w pięciu meczach.