Choď na obsah Choď na menu

Bayern Monachium ściga się o 10. koronę ligową w wygranym 3:2 meczu z Dortmundem

Kontrowersyjny rzut karny Roberta Lewandowskiego sprawił, że Bayern Monachium zdobył wszystkie trzy punkty w chaotycznym Klassikerze, który miał wszystko: piłkę nożną, świetne gole, ale przede wszystkim błędy. Tylko 15 000 przemoczonych kibiców w Koszulka Bayern Monachium wewnątrz Signal Iduna Park było świadkiem sobotniego niemieckiego klasyka, gdy Bayern Monachium pokonał thriller 3:2 na Borussii Dortmund. Ten mecz przyniósł nam najlepszą połowę Bundesligi, jaką widzieliśmy przez cały sezon.

Robert Lewandowski otworzył konto w dziewiątej minucie, aby wyrównać, a następnie wykorzystał kontrowersyjny rzut karny w 77. minucie i przypieczętował zwycięstwo swoim 16. golem w tym sezonie. Fani w Koszulka Bayern Monachium krzyczeli w tabeli, gdy ich gniew skierował się na sędziego, gdy Zwayer ukarał Matsa Hummelsa za piłkę ręczną po tym, jak róg Serge'a Gnabry'ego uderzył w łokieć obrońcy Dortmundu, gdy wyglądał, jakby się potknął. Julian Nagelsmann uważa, że ​​to był wspaniały mecz, zwłaszcza dla fanów w Koszulki Piłkarskie.

Lewandowski, nie zaniepokojony zniewagą Złotej Piłki, strzelił swojego 16. gola w 14 ligowych meczach, aby ponownie wyróżnić Bayern. Julian Brandt i Erling Haaland również zdobyli bramkę dla Dortmundu, ale nie udało się uratować straty w czarno-żółtej Koszulki Piłkarskie. Ten pierwszy doznał wstrząsu mózgu i musi zostać rozciągnięty, gdy druga połowa trwała w tym samym zapierającym dech w piersiach tempie. Bayern, goniący za rekordową koroną w 10. lidze, awansował do 34 punktów i zostawia Dortmund na drugim miejscu z 30.