Choď na obsah Choď na menu

Manchester City świętuje kolejny mistrz w późnym dramatycznym powrocie

Gospodarz wiedział, że zwycięstwo w ostatnim dniu sezonu zagwarantuje tytuł mistrza i mimo przegranej 2:0, strzelił trzy gole w ciągu pięciu minut drugiej połowy, by wprawić Stadion Etihad w stan szaleństwa. W tym szalonym, euforycznym momencie Manchester City poczuł to uczucie, które ponownie zaznało, to samo, które zostało zapisane w migoczącym posągu na placu przed stadionem Etihad. Kibice w Koszulki Piłkarskie zobaczyli, że City ponownie wstało z parkietu i zmobilizowało się do kolejnego późnego powrotu, aby pokonać Aston Villa 3-2 i zdobyć tytuł Premier League. Zaledwie 14 minut przed końcem, rezerwowy Ilkay Gundogan cofnął się, Rodri wyrównał, a następnie Gundogan zdobył zwycięzcę w ciągu pięciu minut szaleństwa.

„To była niewiarygodna gra” – powiedział Gündoğan. „Ale musieliśmy zrobić proste rzeczy i szybko strzelić dwa gole, a następnie mieć 10 minut na zdobycie trzeciego, co dało nam właściwy wynik”. Zostanie zapamiętany w swojej Koszulka Manchester City. City potrzebowało tych trzech punktów, gdy Liverpool pokonał Wolverhampton Wanderers - z szefem City, Guardiolą, ogarniętym emocjami i płaczem po ostatnim gwizdku. A City zakończyło powrót, który obezwładnił wszystkie te zastrzeżenia i przypomniał nam wszystkim, że piłka nożna, pomimo wszystkich jej problemów i podtekstów politycznych, zawsze będzie Wspaniała gra.Wizerunek Sergio Agüero, z odsłoniętym torsem, Koszulki Piłkarskie kręcącą się wokół głowy, zaprezentowany na początku tego miesiąca, ma zaledwie 10 lat, ale już teraz ma klimat nie tyle historii, ile folkloru.

Liverpool, który przez cały sezon walczył z City z zębami i pazurami. Jego wygrana z Wilkami w niedzielę okazała się ostatecznie akademicka. Mimo całej pięknej, hipnotyzującej piłki, jaką w tym sezonie rozegrała drużyna Guardioli, City, będące cieniem samych siebie przez trzy czwarte meczu, było dowodem ich odporności, gdy najbardziej jej potrzebowali. Nikt nie przypuszczał, że Gundogan będzie bohaterem w jego Koszulka Manchester City. Absolutnie nikt. Guardiola to zrobił. „Wszedł i zmienił całą grę” – powiedział pomocnik City Phil Foden. „Zawsze wie, gdzie piłka będzie w polu karnym i wokół niego. To taki sprytny gracz.