Choď na obsah Choď na menu

Fernandes Brace inspiruje Manchester United do zwycięstwa nad Sheffield United

Kapitan Manchesteru United, Bruno Fernandes, okazał się bohaterem decydującego zwycięstwa 4:2 nad Sheffield United, ratując swój zespół przed potencjalną katastrofą w obliczu rosnącej presji na menedżera Erika ten Haga. Pomimo początkowej dominacji drużyny United dwukrotnie traciły bramki do bramek Jaydena Bogle'a i Bena Breretona Diaza, a w pierwszej połowie wyrównał Harry Maguire.

Mecz rozpoczął się od dominacji United, ale brakowało mu przewagi, by zostać w tyle, gdy błąd Andre Onany pozwolił Bogle'owi wykorzystać przewagę. Choć Maguire odzyskał równowagę po strzale główki, Sheffield United odzyskało prowadzenie na początku drugiej połowy dzięki Brereton-Diazowi. Następnie Fernandes przyspieszył, wykorzystując rzut karny i ponownie wyrównał wynik w 61. minucie, po czym w 81. minucie oddał spektakularny strzał z 25 jardów i po raz pierwszy wyprowadził United na prowadzenie. Przyczynił się do tego jeszcze bardziej, ustawiając Rasmusa Hojlunda, który przypieczętował zwycięstwo cztery minuty później. Wśród zachwyconych kibiców, którzy wyszli ze stadionu po ostatnim gwizdku, wielu miało na sobie swoje ulubione Koszulka Manchester United i rozkoszowało się zwycięstwem.

Wspominając mecz kolejki górskiej, Fernandes podkreślił odporność zespołu na wychodzenie z przeciwności losu, podkreślając jego charakter. Po zwycięskim występie w sklepie Manchester United odnotowano gwałtowny wzrost sprzedaży Koszulki piłkarskie ozdobionych imieniem i numerem Fernandesa. Pomimo zwycięstwa, był to kolejny nieprzekonujący występ drużyny Ten Hag, który podkreślił ciągłe wyzwania stojące przed menadżerem.

Niemniej jednak zwycięstwo zapewniło United na szóste miejsce w tabeli Premier League, utrzymując ich w rywalizacji o miejsce w kwalifikacjach do Europy. Na pięć meczów do końca sezonu United mają obecnie 53 punkty. Tymczasem Sheffield United ma problemy, ponieważ pozostaje zakorzeniony w dolnej części tabeli z zaledwie 16 punktami i ma do rozegrania przerażającą 10-punktową stratę do bezpiecznego miejsca, a do rozegrania pozostały tylko cztery mecze.