Choď na obsah Choď na menu

Liverpool vs. Manchester United: the Reds pokazują, że są na innym poziomie

Luis Diaz, Sadio Mane i Mohamed Salah strzelili przynajmniej gola i asystowali w rozbiciu 4:0 Manchesteru United na Anfield, co dało Liverpoolowi pierwsze miejsce w Premier League. Kibice w Koszulka Liverpool cieszą się, że mogą świętować. Po zwycięstwie Liverpoolu 4:0 we wtorek w tabeli Premier League widać różnicę 22 punktów, ale w praktyce te dwie drużyny znajdują się w zupełnie innych stratosferach. Po październikowym ataku na Old Trafford 5:0, była to kolejna okazja, która pokazała Liverpoolowi, że jest na zupełnie innym planie. Ubrany w Koszulki Piłkarskie Liverpoolu z numerem 6 był Thiago Alcântara, opanowanie i wizja, które stały się podstawą awansu Liverpoolu na szczyt Premier League.

To nie tylko dokładność jego rozmieszczenia – 92% w weekend, 96% tutaj, gdy wykonał 105 ze 110 podań – sprawiła, że ​​Liverpool odniósł niezwykły triumf. Thiago otrzymał owację na stojąco na dziesięć minut przed końcem, udowodniwszy, że jest najlepszym graczem na boisku. Salah strzelił dwa gole, aby zdobyć zaszczyt tego dnia, ale na boisku nie było tak naprawdę słabego zawodnika, a Czerwone Diabły nie miały zbyt wiele do świętowania po drugiej stronie. Jedynym pocieszeniem dla kibiców United w Koszulki Piłkarskie jest to, że sezon jest o jeden mecz bliżej końca.

Bardziej odkrywcze statystyki dla Liverpoolu pokazują, że stracili tylko jeden wynik, który naprawdę miał znaczenie od 2 stycznia – remis 2:2 z City w przedostatnią niedzielę. Podobnie jak w przypadku zniszczenia City w pierwszej połowie w półfinale FA Cup w sobotę, Sadio Mané uosabiał walkę, jakość i nieustanne wysiłki nowych liderów Premier League w czerwonej Koszulka Liverpool. Napastnik odegrał rolę w szybkim otwarciu duetu Liverpoolu, a następnie pewnie strzelił do domu swojego 19. gola w kampanii. Ostatecznie Liverpool wygrał z wynikiem, a Man City musi teraz odpowiedzieć u siebie z jutrzejszym Brighton, utrzymując poczwórne marzenie the Reds przy życiu.