Choď na obsah Choď na menu

Ekscytujące zwycięstwo Athletic Bilbao eliminuje Barcelonę z Copa del Rey

W ekscytującym ćwierćfinale Copa del Rey Athletic Bilbao zapewnił sobie oszałamiające zwycięstwo 4:2 nad Barceloną u siebie, eliminując tę ​​ostatnią z rozgrywek. W meczu, naznaczonym zapierającymi dech w piersiach momentami, bracia Inaki i Nico Williamsowie wnieśli decydujący wkład w dogrywce. Odejście Barcelony z Copa del Rey tylko zwiększa znaczenie zwycięstwa Athletic Bilbao, sprawiając, że kibice z dumą noszą Koszulki piłkarskie jako symbol sukcesu swojej drużyny. Bilbao objęło prowadzenie już po 36 sekundach, a Gorka Guruzeta wykorzystał chaotyczną obronę i trafił do siatki z dziewięciu jardów. Robert Lewandowski wyrównał dla Barcelony w 26. minucie, odbijając piłkę do siatki po próbie wybicia przez Yuriego Berchiche.

Lamine Yamal pokazał błyskotliwą grę Bilbao, mijając trzech obrońców i uderzając niezwykłym uderzeniem w dalszy słupek, aby odzyskać prowadzenie. Jednak główka Oihana Sanceta na początku drugiej połowy doprowadziła do wyrównania na 2-2. Następnie Bilbao przejął kontrolę nad meczem, powodując zamieszanie w obronie Barcelony. Nico Williams był bliski częściowego prowadzenia 3:2, po finiszu o włos minął poprzeczkę. Zaskakującym posunięciem było zastąpienie Lewandowskiego Joao Félixa, gdy Barcelona szukała większej głębi ataku.

Po straconej okazji Yamala w 85. minucie doszło do dogrywki. Gdy napięcie rosło, kibice w koszulka Barcelona wstrzymali oddech, gdy Yamal przegapił złotą szansę, mając nadzieję na zmianę sytuacji w końcówce, która nigdy się nie zmaterializowała. Zwycięstwo Athletic Bilbao zapewniło im miejsce w półfinale Copa del Rey obok Realu Sociedad na Majorce i zwycięzcy starcia Atletico Madryt z Sevilla. Ta strata zwiększa wyzwania, przed którymi stoi menadżer Barcelony Xavi Hernandez w sezonie naznaczonym problemami. Obecnie Barcelona zajmuje trzecie miejsce w tabeli LaLiga z 44 punktami, tracąc do prowadzącego Gironę o osiem punktów i drugiego w tabeli Realu Madryt o siedem.