Choď na obsah Choď na menu

Barcelona wygrywa z PSG w meczu Ligi Mistrzów

Po ekscytującym pojedynku na Parc des Princes Barcelona zwyciężyła nad PSG w emocjonującym starciu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów UEFA 2023/24. Kibice ubrani w Koszulka Barcelona wypełnili trybuny, dodając elektryzującej atmosfery na Parc des Princes. Gdy PSG dążyło do zdobycia kolejnego gola i utrzymywało prowadzenie 2:1, decydujące okazały się taktyczne zmiany trenera Barcelony Xaviego Hernándeza. Pomocnik Pedri, wprowadzony z ławki rezerwowych, nie tracił czasu na uderzenie, już chwilę po wejściu na boisko asystował przy wyrównaniu Raphinhy.

PSG, odmłodzone po słabej pierwszej połowie, ożyło po przerwie, strzelając dwa szybkie gole w ciągu sześciu minut, z których żaden nie zdobył swojej gwiazdy, Kyliana Mbappé. Barcelona w fenomenalny sposób stawiła Mbappé, prawdopodobnie najlepszego gracza na świecie, w pokazie, który pokazał ich nastawienie na drużynę przeciwko potężnej drużynie PSG.

Raphinha okazała się wyróżniającym się zawodnikiem Barcelony, strzelając dwa gole, a główka Andreasa Christensena w 77. minucie jeszcze bardziej umocniła ich przewagę. Olśniewający występ Rahinhy sprawił, że kibice Barcelony skandowali jego imię, być może spodziewając się już po meczu wzrostu popytu na jego Koszulki piłkarskie. Wybory Luisa Enrique, w tym nieobecność Achrafa Hakimiego i zaskakujące starty niektórych zawodników, takich jak Marco Asensio, dodały kolejną warstwę do narracji.

Jednak to wpływ zmienników Barcelony na drugą połowę, zwłaszcza Pedriego, przykuł uwagę. Wprowadzenie Pedriego wniosło świeżą energię do środka pola, a wyczynowe wykończenie Rahinhy ostro kontrastowało ze słabą grą Mbappé, który nie oddał celnego strzału ani nie wykonał swoich zwykłych przenikliwych podbiegów.

Znaczenie tej okazji było oczywiste dla PSG, które chciało złożyć oświadczenie po kilku rozczarowujących odejściach z drużyny w poprzednich sezonach. Obecność byłej gwiazdy Ronaldinho, wraz z wyszukanym występem kibiców nawiązującym do Gwiezdnych Wojen, podkreśliła wagę meczu, dla którego PSG dążyło do awansu do ćwierćfinału.