Choď na obsah Choď na menu

Liverpool 2:0 Atletico Madryt: the Reds zbliżają się do Ligi Mistrzów

Liverpool wkroczył do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z dwoma meczami do stracenia po przekonującym zwycięstwie 2:0 nad 10-osobowym Atletico Madryt na Anfield. Diogo Jota i Sadio Mane dali gospodarzom prowadzenie 2:0 w ciągu pierwszych 20 minut, a Trent Alexander-Arnold strzelił oba gole. Fani oszaleli w swoich Koszulka Liverpool. Wieczór pogorszył się dla Atlético, które wyeliminowało Felipe później w pierwszej połowie.

Klopp został wzmocniony przez powrót Fabinho i Thiago Alcantary po kontuzji - ale stracił Roberto Firmino w drugiej połowie. Po meczu, w atmosferze inspirowanej kibicami ubranymi w Koszulka Liverpool, trener pozdrowił Trenta Alexandra-Arnolda, mówiąc, że ma "dosyć imponującą prawą nogę" po tym, jak obrońca asystował obie bramki w meczu. Prawdopodobnie nie chciał przekazać go Mane'owi po raz drugi, ale i tak dostaje asystę. Alexander-Arnold zasługuje na tę śliczną czerwoną Koszulki Piłkarskie.

Niezależnie od tego, Liverpool wydawał się wyciągnąć lekcję z ostatniego meczu z tą drużyną iw pełni zasłużył na dzisiejsze zwycięstwo. „Nie spodziewałem się, że skończymy po czterech meczach, ale chłopcy to zrobili i jest to naprawdę zasłużone” – powiedział Klopp, który uśmiechał się w swojej Koszulki Piłkarskie. Teraz oznacza to, że Liverpool jest niepokonany w 25 meczach we wszystkich rozgrywkach. , to najdłuższy taki przebieg od czasu dołączenia do angielskiej ligi piłkarskiej w 1893 roku.