Choď na obsah Choď na menu

Szef Manchesteru City był zdenerwowany rozrzutnością zespołu w meczu z Realem Madryt

W absolutnie zdumiewających 90 minutach ofensywnej piłki nożnej Manchester City pokonał Real Madryt w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów na Etihad we wtorek 4:3. Podczas gdy zespół Guardioli skorzysta z niewielkiej przewagi nad Santiago Bernabéu na powrót w następną środę, jest on świadomy, że remis jeszcze się nie skończył. City dowodzone dwoma golami w trzech różnych okazjach w swoich szalonych starciach z Realem Madryt, ale ma tylko jedną bramkę do zdobycia Madrytu. Ryczeli z bloków w Koszulki Piłkarskie i świętowali wczesne gole Kevina De Bruyne i Gabriela Jesusa, ale Karim Benzema fachowo strzelił do domu po tym, jak dominujący gospodarze nie zdołali zwiększyć ich przewagi.

Guardiola wybrał Johna Stonesa na prawego obrońcę w czasie kryzysu związanego z kontuzją defensywy, ale Stones odpadł kontuzjowany przed przerwą i został zastąpiony przez Fernandinho. Fani w Koszulka Manchester City się denerwowali. Manchester City wyglądał jak zagrożenie dla zdobycia gola za każdym razem, gdy miał piłkę w połowie Madrytu w pierwszej trzeciej części meczu. Mogli prowadzić 4-0 w ciągu pierwszych pół godziny. A jednak w przerwie przewaga wynosiła tylko 2-1, Karim Benzema pojawił się, aby pokazać swoją śmiertelną przewagę w swojej niebieskiej Koszulki Piłkarskie. Sfrustrowany. To prawie tak, jakby zremisowali, tylko dlatego, że przewaga jednego gola nie jest tym, na co zasłużyli.

Guardiola powiedział: „Bez względu na wynik, gdyby było 2-0 lub 3-0, nadal musielibyśmy udać się na Bernabéu i grać dobrze”. Był wyraźnie zdenerwowany podczas gry z powodu rozrzutności swojej drużyny. Chciwa decyzja Riyada Mahreza, aby strzelić 2:0, gdy podanie przez bramkę spowodowałoby wrzutkę dla jednego z dwóch kolegów z drużyny, doprowadziło menedżera do szału. Tak, jak czuły się tłumy w błękitnych Koszulka Manchester City. Guardiola wielokrotnie wyrażał dumę z występu swojej drużyny, ale musiało być dokuczliwe uczucie, że City mogło położyć ten związek do łóżka, biorąc pod uwagę swoje możliwości i zaklęcia w przewadze. Drużyny pojadą do Santiago Bernabeu na rewanż 4 maja.